Skip to main content

A bölcsőde

  • A bölcsőde látványterve

Az új, két csoportos (14-14 fös} bölcsőde és a hozzá kapcsolódó 2 csoportszobás mini bölcsőde (8-8 fős) igény és kihasználtság függvényében időszakos gyermekfelügyeletet is ellát majd, és a helyiségei mozgásfejlesztésre és egyéb, például logopédiai fejlesztésre is alkalmasak.

A kis épületeket zöldtetős folyosók, terek kötik össze. A telken belül babakocsi - és kerékpártároló, valamint 10 férőhelyes – napelemekkel fedett - parkolóhely lesz kialakítva.  A Móricz Zsigmond hajdani kertjébe megálmodott intézmény az író kedvelt verses meséje után kapta az Iciri-piciri bölcsőde nevet.

Az összesen 44 (2xl4 és 2x8 fö) férőhely 6 db nyeregtetős épilletben kapott helyet két csoportszobával és két mini bölcsődei csoportszobával (mely utóbbiak gyennekfelügyeletet és fejlesztési funkciókat is biztosítani tudnak), öltözőkkel és mosdókkal, valamint egy egységben találhatóak a melegítő konyha és a kapcsolódó helyiségei, végezetül az iroda és a kiszolgáló helyiségek.

Az összekötő félintenzív zöldtetős megoldás az előtér-folyosó-közösségi tér funkciót biztosítja, illetve kiszolgáló helyiségek találhatóak még az épületrészeiben. Az Erkel utca felőli bejáratnál szélfogó helyiségbe lehet érkezni, ahol babakocsi tárolására is van lehetőség.

A csoportszobák összekapcsolódnak, szerves egységet képezve az öltözőkkel és a gyennekmosdóval. A csoportszobákhoz közvetlenül kapcsolódik a játéktároló helyiség is. A csoportszobák nyugati tájolású teraszra nyílnak, melyhez matrac és játéktároló is kapcsolódik. 
Az intézményt melegítökonyha látja el, a konyha helyiségben kukatároló és a konyhai személyzet részére külön öltöző-mosdó-wc együttes lett kialakítva. A konyhában külön helyiségben tejkonyha is tartozik. A konyha és étkező helyiségből egy előtéren keresztül lehet a közlekedő térbe jutni. A konyhába való szállítás és a szemétszállítás a parkoló felől oldható meg. 
Az iroda funkció a közlekedőből nyílik, előtér-tartózkodó a funkció központi helyísége, itt biztosítható a közös megbeszélés, tárgyalás lefolytatása is, illetve pihenő-tartózkodó térként funkcionál az itt dolgozók részére. Innen nyílik az öltöző-vizes blokk együttes, valamint az irodák és a konyha. A tetőtéri részben a raktárak és a gépészeti helyiség kapott helyet.

A bölcsődéhez kapcsolódik a telek északi oldalán kialakított gyermek játszótér, mely több egységből áll, biztosítva ezzel a korosztályok közötti eltérő játék igényeket. A játszótér egységei napvitorlákkal és fákkal árnyékolhatóak. 
Az időszakos gyermekfelügyelet kialakítása a bölcsődei ellátást nyújtó intézmény alapfeladatát nem veszélyezteti, és a szolgáltatás térítési díja a szolgáltatás önköltségét meg nem haladó mértékű lesz. 
A létesítmény funkcionális kialakítása a fó funkció teljes kiszolgálása mellett a nem kötelező érvényű szolgáltatások komplex működtetését is lehetővé teszi, ezzel is biztosítva az épület­együttes hosszútávú, gazdaságos működtetését. 
A létesítmény hagyományos épületszerkezetböl épül, azonban az akadálymentes parkolók fölötti tetőn napelemes rendszert tervezünk elhelyezni, ezzel biztosítva az intézmény megújuló energiával való kiszolgálását és a fenntartási költségek csökkentését. A fűtést hőszivattyús rendszerreloldják meg, mely szintén jelentős költségcsökkentést és zöld energia használatot eredményez.
 

Cikk kategóriák

Tags